icon

98% PATENKINTŲ KLIENTŲ

icon

30 DIENŲ GRĄŽINIMO GARANTIJA

icon

PRISTATYMAS PER 2 DIENAS

icon

MOKĖKITE, KAI GAUSITE PREKES

 
Odinių batų priežiūra

Odinių batų priežiūra

Mes mėgstame kokybiškus natūralios odos batus dėl gražios išvaizdos, praktiškumo ir ilgaamžiškumo. Šios savybės gali būti išsaugotos keletą metų dėl žinojimo kaip tinkamai prižiūrėti odinę avalynę. Dalinamės patarimais, kaip apsisaugoti nuo aplinkos veiksnių, išlaikyti išvaizdą ir tiesiog pratęsti mylimos poros gyvenimą.

Kaip prižiūrėti batus po pirkimo?

Taip, vos įsigijus naują porą odinių batų ir parsinešus namo, juos reikia prisotinti tirštu kremu - taip oda taps švelnesnė ir elastingesnė, laikymo metu neišdžius ir gerai sėdės ant kojos pirmojo pasivaikščiojimo metu. Be to, tokiu būdu apsaugote atviras odos poras nuo druskos kristalų įsiskverbimo, kuriais dosniai yra barstomi šaligatviai šaltuoju metų laiku. Jei nuo pirmųjų dienų pradėsite rūpintis odiniais batais, gausite minkštą, patogią avalynę, kuri ištikimai tarnaus jums kelis sezonus.

Bendri patarimai, kaip prižiūrėti odinius batus

  • Tikriausiai dauguma jau žinote, kad prieš pirmą kartą išeinant iš namų su naujais, blizgančiais odiniais batais, juos reikia pranešioti. Taip jausitės patogiau, o naujai įsigyta pora prasitampys ne ekstremaliomis sąlygomis (lyjant ar kaitinant), o kambario temperatūroje.
  • Norėdami išlaikyti batų formą, laikymui naudokite specialius medinius arba plastikinius kurpalius. Tai padės išvengti raukšlių, o vėliau ir įtrūkimų.
  • Batus valykite kiekvieną dieną. Tai darykite sugrįžę namo, o ne prieš eidami į lauką.
  • Idealu turėti kelias batų poras, kad jeigu vienos sušlaptų, jos galėtų natūraliai išdžiūti, o Jūs eitumėte į darbą ne basomis.

Ko reikia batų priežiūrai?

Visų pirma, pasirūpinkite valymo „inventoriumi“, kurį sudaro batų šepetėlis (skirtingas kiekvienam kremo atspalviui), impregnavimo kempinė, poliravimo servetėlių rinkinys, valymo kempinė, minkštas audinys arba servetėlė. Atkreipkite dėmesį į šepečių kokybę - šereliai turi būti vidutiniškai minkšti, kitaip rizikuojate subraižyti natūralią odą.

Parduodamos specialios odos batų priežiūros priemonės:

  • šampūnai ir putos gerai valo nuo nešvarumų ir išlaiko spalvą;
  • kremai prailgina batų tarnavimo laiką, daro odą švelnią, elastingą;
  • lakai neutralizuoja neigiamą drėgmės poveikį, suteikia natūralaus blizgesio;
  • impregnantai, tokie kaip IMPREGNANTAS (batukaivaikams.lt), padeda neutralizuoti druskos tirpalus, apsaugo nuo drėgmės.

Jums tikriausiai kyla klausimas - kam tiek daug reikia batų priežiūros priemonių? Atsakymas paprastas – kiekvieno produkto sudėtis paliečia tam tikrą veikimo spektrą. Pavyzdžiui, didelė riebalų ir aliejų koncentracija suteikia blizgesio ir drėgmės, silikonai puikiai poliruoja paviršių, tirpikliai pašalina nešvarumus, o vaško dėka demi sezono ir žiemos odos batai atrodo labiau prižiūrimi.

Dėl papildomo patogumo, yra sukurtos žemiau išvardintos avalynės priežiūros priemonės:

  • dezodorantai - pašalina nemalonius kvapus,
  • avalynės odos pratempimo priemonė - padeda ištempti aptemptą porą per kelias valandas.

Kaip išvalyti batus nuo vandens ir purvo

Drėgmė ir nešvarumai kenkia natūraliai odai, todėl tinkamai pasirūpinkite odiniais batais iškart po vaikščiojimo esant blogam orui. Pirmiausia išvalykite išorę drėgnu skudurėliu ar servetėle. Pradėkite nuo viršaus ir pereikite prie kulno ir pado. Nusausinkite batus ir palikite visiškai išdžiūti. Nenaudokite plaukų džiovintuvo, radiatoriaus ar specialių džiovintuvų - tai išdžiovins ir deformuos odą. Galiausiai ant paviršiaus užtepkite ploną kremo sluoksnį ir palikite 2-3 valandas susigerti. Prieš eidami į lauką, apipurkškite batus vandeniui atspariu purškikliu ir poliruokite iki būdingo blizgesio.

Nesujaudinkite, jei spalvota batų pora nuo drėgmės patamsės – išdžiuvus, pradinis atspalvis sugrįš. Beje, tokiais atvejais spalvos pasikeitimas yra tikras ženklas, kad šis gaminys pagamintas iš natūralios medžiagos.

Nerekomenduojama batus iš verstos odos (“zomšinius”) dėvėti lietingu oru, nes kiekvieną kartą, kai jie sušlampa, jų pradinė išvaizda šiek tiek pakinta. Jeigu vis tik nepavyksta išvengti sąlyčio su drėgme (Lietuvoje tai būtų stebuklas) ir purvu, siūloma popierinį rankšluostį sudėkite į batus, kad sugertų drėgmę ir džiovinti kambario temperatūroje. Tačiau, jeigu norite užbėgti įvykiams už akių ir nešioti batus esant šlapiam orui, geriau nusipirkite vandeniui atsparų kremą specialiai verstai odai ir prieš pat išeinant juo ištepkite batus. Tai užtikrins gerą apsaugą nuo drėgmės. Purvą ar druskos žymes ant verstos odos batų puikiai pašalins – acto rūgštis: 6% tirpale, sudrėkinkite šepetį ir nuvalykite dėmes.

Atsargiai elkitės su baltais batais: purvas ir dulkės lengvai nusėda į mažiausius plyšius ir įbrėžimus ant odos paviršiaus, o valymui negalima naudoti agresyvių medžiagų. Naudokite specialų batų šampūną, minkštą šepetėlį ir poliravimo šluostę. Baltą padą galima puikiai nuvalyti dantų šepetėliu arba tiesiog nedideliu šepetėliu.

 

Odinės avalynės priežiūra šaltuoju metų laiku

Žiemą, odinių batų priežiūra turėtų būti ypač kruopšti. Dažnas sąlytis su drėgme, druska, temperatūros kaita (iš lauko į vidų) neigiamai veikia batų išvaizdą. Prieš prasidedant sezonui, natūraliai nuplaukite ir išdžiovinkite batus, sutepkite riebiu kremu ir priemone, kurioje yra vaško. Po kiekvieno išėjimo į lauką išvalykite jį nuo druskų, naudodami ankstesnes pastraipos rekomendacijas.

 

Dabar Jūs jau pasiruošęs išeiti į lauką ir išdidžiai žengti šaligatviu!

 

Dalintis straipsniu: